pondělí 31. srpna 2015

Fun Stuff

     Posledních pár dnů jsem byla mimo dosah PC, a tak jsem sem nemohla vložit nový příspěvek. Tento berte jako takový odlehčený na závěr prázdnin. Byli jsme na výletě v Táboře ve filmové zbrojnici, kde jsem si vyzkoušla helmu, kterou měl na hlavě Brad Pitt! Dále jsme navštívili Chýnovské jeskyně. Měla jsem svůj výletní outfit včetně bot vhodných právě do jeskyně. Doufám, že jste si prázdniny skvěle užili. Já tyto rozhodně ano. Byly to ty nejlepší prázdniny! Přesně takové, jaké jsme si s Vivi slíbily!

     The last couple of days I was out away from my PC so I couldn't post a new article. This one is a bit different for the end of the holidays. We went for a short trip to Tabor city where we went to see movie weapons and other stuff. I tried on a helmet which Brad Pitt had on his head, too! We also visited Chynov grotto/cavern. I had my trip outfit including my tourist shoes. I hope that you had wonderful vacations. I enjoyed those two months perfectly. The best summer ever! 
 
Brad Pitt's helmet


9 komentářů:

 1. Those armors are beautiful, but I wouldn't last a day being a gladiator or a soldier in those times!

  besos,
  M
  The Flower Duet

  OdpovědětVymazat
 2. Je to možné? Tobě sluší i ty helmice :-)!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc! No nevím, zda mi sluší, ale můj výraz je poněkud překvapený nad tou tíhou.

   Vymazat
 3. Funny pics, you look like a fab gladiator!!!!
  Kisses, Paola.

  Expressyourself

  My Facebook

  OdpovědětVymazat
 4. OMG, the most fashionable and attractive warrior. A very fun and pretty pictures, in a very interesting place. I like your shirt.

  OdpovědětVymazat
 5. Such lovely photos :)

  Would you like to follow eachother on G+ and bloglovin? :)
  RedLip&Love

  OdpovědětVymazat

Přeji hezký den a děkuji za milé komentáře!